“Brüsseli päevik Yana Toomiga”: need õudsed põgenikud

Eetris on „Brüsseli päevik Yana Toomiga“. Seekord räägib eurosaadik Yana Toom verejanulistest migrantidest meie metsades ja poliitilisest vastutusest.

“Juba kuu aega sõidan Eestis ringi, räägin inimestele oma tööst Euroopa Parlamendis ja vastan küsimustele,” ütleb Yana Toom. “Küsitakse erinevaid asju. Põgenike teema kerkib harva, aga kui juba tuleb jutuks, siis tule taevas appi! Ühes külas öeldi mulle, et põgenikke tuleb steriliseerida, sest nad ju, tsiteerin, „sigivad“. Eakas naine ütles, et kardab seenel käia. Äkki põgenikud vägistavad ära? Vaatasin läbi akna tühja metsa. Oli hommikune aeg, ja migrantide hordid, nähtavasti, veel põõnasid muldonnides. On ju teada, et erandita kõik pagulased on laisad, töötada ei viitsi, saaks vaid magada, süüa ja naiivseid seenelisi vägistada… Küsisin: olete põgenikke oma silmaga näinud? Ei, näinud pole, aga olen kuulnud, mis jubedused sünnivad Rakveres. Mida pagulased seal siis teevad? Mis mõttes mida? Nad „kõnnivad“! Oo õudust! Eestit võib päästa üksnes steriliseerimine. Pagulaste steriliseerimine, otse loomulikult…”

Natuke statistikat. 2015. aastal võttis Eesti kvoodi alusel vastu 206 pagulast, kellest pool on praeguseks meie ebasõbralikust riigist lahkunud. Vastu tahtmist ja hambaid krigistades nõustusime EL programmi raames vastu võtma veel 40 pagulast eelmisel aastal ja samapalju sel aastal. Aga eelmisel aastal ei võetud programmi raames kedagi vastu. Programmi väliselt võõrustas Eesti 2018. aastal tervelt 20 pagulast.

“Pagulasi võib mitte armastada, kuid on olemas põhjused ja tagajärjed. Ja vastutus. Lähis-Ida süttis aastal 2003 peale USA ja liitlaste sissetungi Iraaki… Ma ei mäleta, et need, kes praegu pahandavad pagulastega, oleksid pahandanud Iraagi sõja pärast. Armastad liugu lasta – armasta ka kelku vedada. Veel üheks sõja põhjuseks kujunes globaalne kliimasoojenemine, mille olemasolu eitavad nii EKRE, kui Trump,” kommenteerib eurosaadik.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga