„Brüsseli päevik Yana Toomiga“: „kollased vestid“ ja meie helge tulevik

Videoprojektiga „Brüsseli päevik Yana Toomiga“ saab nüüd tutvuda ka eestikeelsete tiitrite abil. Seekord räägib Euroopa Parlamendi liige Yana Toom kollapalavikust, mille küüsis vaevleb Prantsusmaa, ning sellest, kes saab Euroopa Liidu liidriks.

Kollaste vestide liikumine möllab varsti kuu aega, laupäeviti valgub tänavatele sadu tuhandeid inimesi, politseiga kokkupõrgete intensiivsus kasvab. Prantslasi juba protestiliikumiste, autode põletamise ja pisargaasiga ei üllata. “La Révolution française” on rahvuslik traditsioon aastast 1789.

„Praegused meeleavaldused ei eristuks suurt eelmistest, kui mitte üks „aga”. President Macron, kes oli varem loonud endale karmi ja kindlameelse poliitiku imago, andis ootamatult järele ning lükkas kuueks kuuks edasi maksu kehtestamise,” ütleb Yana Toom.

Siiani juhtisid Euroopa Liitu regiooni tugevaimad majandused: Saksamaa, Prantsusmaa ja teatud määral ka Suurbritannia.

Britid raputavad tuhka pähe: isegi kui toimub uus rahvahääletus ja Brexit tühistatakse, võib Ühendkuningriik liidripositsiooni pikaks ajaks unustada. Angela Merkel on oma positsiooni järele andmas – tema peamiseks peavaluks on oma partei päästmine. Suured lootused olid seotud Macroniga, kuid, nagu me näeme, siis ka tema on ametis teiste asjadega. Pole ime, et ajakirjanikud kirjutavad, et Macroni Euroopa revolutsioon on läbi kukkunud. „Mis siis alles jäi? Kes viib Euroopat helgesse tulevikku?” küsib eurosaadik.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga