„Brüsseli päevik Yana Toomiga“: kas tasuks usaldada Eestile rakette, mis võiksid Peterburi lennata?

 

Eetris on iganädalane „Brüsseli päevik Yana Toomiga“. Seekord räägib eurosaadik Yana Toom ajakirjaniku ettepanekust sihtida Peterburi Eesti rakettidega.

„Üks minu tuttav usub, et Eestis on olemas spetsiaalne põhja kaevamise masin, selles mõttes, et langeme aina madalamale. Ja iga päev parandame näitajaid. Eelmisel nädalal jõudis uutesse sügavustesse Eesti Päevaleht, avaldades Vahur Kooritsa arvamusloo „Eesti riigikaitse varuplaan“,” ütleb Yana Toom.

Koorits pakub, tsiteerin, et “heidutuseks tuleb osta raketisüsteem, mis suudaks tabada Peterburi linna, ja sõjalaevad, mis suudaksid segada Vene kaubalaevu.” Sellega me hirmutaksime Venemaa ära nii, et ta isegi ei mõtleks meid rünnata.

“Meie siin Eestis oleme paljude asjadega harjunud. Ja meil on mõnikord raske ette kujutada, kui metsik see kõik Brüsselist, Pariisist või Berliinist paistab… Kuhu vaatab Eesti Päevalehe toimetaja, avaldades selgelt provokatiivset teksti, mis, pehmelt öeldes, ei aita kaasa ei Eesti ja Venemaa ega Venemaa ja Euroopa vaheliste suhete parendamisele? Need on niigi keerulised. Kas me ikka peame tingimata küttepuid tulekoldesse juurde viskama, seda nii enda kui liidu nimel? Eesti võiks teha Euroopa Liidus suurepärase karjääri kui diplomaat, lepitaja ja sillaehitaja, kuna seda võimaldab meie geopoliitiline positsioon. Valisime teistsuguse tee. Aga kuna oleme osa Euroopast, oleks tore omaks võtta mõningaid selle traditsioone – näiteks mitte hämmastada maailma arutlustega, kui tore oleks sihtida Ermitaaži rakettidega,” kommenteerib eurosaadik.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga