„Brüsseli päevik Yana Toomiga“: Euroopa troonide mäng

Eetris on „Brüsseli päevik Yana Toomiga“. Seekord räägib eurosaadik Yana Toom Müncheni võitlus Euroopa troonide üle: kas talv on tulekul – või kevad – või mis?

Samal ajal kui fännid vaatavad „Troonide mängu“ viimast intriige, armastust,  lahinguid, draakoneid ja kääbuseid täis hooaega, Euroopa Liidus on lõpule jõudmas oma sari – “Euroopa troonide mäng”. “Meil ei ole draakoneid ega kääbuseid, kuid kõike muud on ohtralt,” kommenteerib Yana Toom. “ELis on mitmeid troone ja kõige olulisem neist on Euroopa Komisjoni presidendi ametikoht. Täna istub sellel troonil Jean-Claude Juncker. Kellest saab tema mantlipärija? Kandidaate on kuus, neist peamine on konservatiivsete rahvaparteide kandidaat sakslane Manfred Weber. Ta lubab tugevdada EL piirid kümne tuhande piirivalvuriga, luua Europoli baasil „Euroopa FBI”, et võidelda terrorismiga, ning lõpetada läbirääkimised Türgi ühinemise kohta ELiga… Sotsialistide kandidaat Frans Timmermans töötab loosungi all “Kevad on tulekul!” – ilmselt armastab ka tema “Troonide mängu”. Siiski on konservatiivne talv Weberiga tõenäolisem –  sotsialistid ei ole ELis populaarsed. Aga see on alles intriigi algus…”

Ärge arvake, et Brüssel on kaugel. See on väga lähedal, ja see mõjutab meie elusid aina enam. “Tulge Euroopa Parlamendi valimistele. Vastasel juhul võivad nende tulemused teile pettumuse valmistada, samamoodi nagu paljud pidid pettuma Eesti parlamendivalimiste tulemustes,” ütleb eurosaadik.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga