Toom Žirinovskile: mul on kõrini teie suurvene šovinismist!

23. aprillil Euroopa Parlamendi liige Yana Toom osales Venemaa telekanali Rossija 1 saates „Pühapäeva õhtu Vladimir Solovjoviga“.

Saate käigus võttis Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei juht Vladimir Žirinovski temale omasel ekstravagantsel moel sõna Eesti teemal: „Eesti ei peaks [Venemaad] kartma, teid on ainult üks miljon…“ „Üks miljon ja kolmsada tuhat,“ parandas teda Yana Toom. „Ei noh… Kui kõik venelased, keda on välja aetud, naasevad, siis on miljon kolmsada… Eestil ei pea olema samasugust majandust nagu Venemaal, ta on ju sada korda väiksem, ja keegi ei heidagi seda talle ette… Jah, ainult „Starõi Tallinn“, liköör, „Vana Tallinn“ – sada kasti on jäänud, midagi muud Eestis pole… Noh ja mis siis – vaikselt jagavad turistidele laiali… Kas Pärnu rannas saab välivoodi lahti võtta? Välivoodid on veel alles?“ jätkas Žirinovski.

Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei liider sai vastulöögi, kui ta üritas vastu vaielda Euroopa Parlamendi liikme teesile, et poliitika on ettearvamatu. „Ma pole Teile veel midagi vastu öelnud välivoodite ja „Vana Tallinna“ kohta, Žirinovski,“ sõnas Toom.“ Mul on kõrini Teie suurvene šovinismist!“ Saatejuht viskas nalja et „vaevalt annab Vladimir Volfovitši nimetada suurvenešovinistiks”. “Mis see siis praegu oli? Impeerialistlik šovinism?“ – „Vembutamine.“ – „Vembutamine. Ma saan aru.  Niipea kui mind näeb, lülitub tal peas sisse „Vana Tallinn“..“ – „Kogu poliitika on ettearvamatu!“ ei tahtnud Žirinovski maha rahuneda.“Trump on ettearvamatu! Aga kes üldse on?..“ – „Teie olete, Vladimir Volfovitš,“ pareeris Yana Toom.

Mõne aja möödudes sai Žirinovski revanši ja, minnes pöördesse, pidas pikka, sütitava kõne, milles ta väitis, et sündimas on uus „Venemaa keskne“ maailm ning et tuhud käivad igal pool maailmas – seda vere ja limaga – ning et varsti kõik ümberringi hakkavad õppima vene keelt „kiireloomulistel kursustel“. „Ja katsuge vaid minu pöörduda mitte vene keeles pöörduda!“ ähvardas ta. Teised saatekülalised hoidsid vaevu naeru tagasi. „Aga kas maailmas on olemas riik, mis on Teile meelt mööda – peale Venemaad?“ ironiseeris saatejuht. „Selliseid on vähe…“ vastas Žirinovski peale pikka pausi.

Vaadake „Pühapäeva õhtu Vladimir Solovjoviga“ saate lõiku videol (LINK).

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga