Piirdeaed Eesti-Vene piiril: Kaljurand teab vähem, kui Politsei- ja Piirivalveamet

Foto: Delfi

Politsei- ja Piirivalveamet vastas Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo päringule Eesti-Vene piiril piirdeaia ehitamise kohta. Ja kui välisminister Marina Kaljurand teatas meedias, et see, „kuidas seda piiri valvatakse, millal me selle piirilepingu sõlmime või ei sõlmi, seda näeme tulevikus“, siis piirivalvurid teavad täpselt: aed ehitatakse, kuigi mitte kogu piiri ulatuses.

„Eesti ehitab välja kaasaegse riigipiiri – see tähendab 136 km ulatuses piiririba puhastamist, märgistamist ja tehniliste valveseadmetega katmist. Ainult teatud piirilõikudele on turvameetmete täiendamiseks kavas ehitada ka aed,” kommenteeris Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja Tuuli Härson.

71 miljonit eurot selleks projektiks tuleb riigieelarvest, teatas ta. Ning riigipiiriga seotud ehitustööde teostaja leidmiseks tehakse riigihange.

Küsimusele, kas tegemist on kaitseväe objektiga, Härson vastas, et ei ole. “Ekspluatatsioonikulud selguvad siis, kui saab paika, milline saab olema piirile rajatav tehniline lahendus,” tõdes ta.

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo tegi päringu seoses sellega, et Toom on ka Euroopa Parlamendi EL-Venemaa delegatsiooni liige ja tema huvi piiriäärse aia väljaehitamise vastu on arusaadav.

Postimees.ee teatas varasemalt, et 2018. aastaks Eesti-Vene piiri tugevdatakse üle 100 km pikkuse ja 2,5 m kõrguse aiaga.

Välisminister Marina Kaljuranna sõnul seni, kuni Eesti-Vene piiri küsimis on reguleerimata, aeda kahe riigi vahel Eesti võimud ehitama ei hakka.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga